Pożyczki pozabankowe vs kredyty gotówkowe

Poszukiwanie ofert kredytów gotówkowych zawsze wiąże się z przeglądaniem stron internetowych poszczególnych instytucji bankowych. To bowiem banki wyróżniają się przede wszystkim wysokim stopniem zaufania społeczeństwo, w wyniku czego są najchętniej wybieranymi kredytodawcami. Każdy konsument, który na pewnym etapie swojego życia zdecydował się na zaciągnięcie zobowiązania finansowego w banku, zdaje sobie sprawę z wymogów, jakie narzuca dana instytucja. Jednym z nich, a zarazem najważniejszym parametrem jest odpowiednio wysoka zdolność kredytowa. To nieco wydłuża proces przyznania pożyczki, gdyż związane jest z licznymi formalnościami. jeśli nasza ocena kredytowa nie będzie wystarczająca by uznać nas za wiarygodnych kredytobiorców, wniosek o kredyt zostanie automatycznie odrzucony. W takim wypadku, jednym z rozwiązań wydaje się skorzystanie z usług firm sektora pozabankowego.

Instytucje pożyczkowe świadczą zobowiązania finansowe przez internet, często bez zaświadczeń o dochodach. Procedura aplikowania o wybraną kwotę pieniędzy jest maksymalnie uproszczona, a przyznawalność pożyczek dużo wyższa niż w bankach. Nie oznacza to wcale, że są to produkty dostępne dla każdego. Tutaj również należy wykazać się zdolnością do spłaty pożyczki w terminie, ale nie poprzez dostarczanie specjalnych zaświadczeń i innych dokumentów tylko wypełnienie wniosku online.

Najtańsze pożyczki przez internet

Kobieta trzyma telefon komórkowy w etuiPożyczki pozabankowe przez internet to produkty o wysokich kosztach obsługi. Dotyczy to zwłaszcza chwilówek, które oferowane są na 30 dni. Jednak z uwagi na tak krótki okres kredytowania, RRSO pożyczek pozabankowych wydaje się mało zachęcające, bowiem sięga od kilkuset do ponad 1700%. Osoba, która wcześniej nie korzystała z usług instytucji pożyczkowych może zostać z łatwością zniechęcona rzeczonymi wartościami oprocentowania. Jednak należy pamiętać, że im krótszy czas spłaty tym wyższe RRSO. Tak samo byłoby w przypadku banków, jeśli świadczyłyby krótkoterminowe (miesięczne) kredyty.
Spośród ofert pożyczek krótkoterminowych, do 30 dni wyróżnia się kilka firm proponujących korzystne warunki kredytowania. Są to:

    1. Vivus – pożyczka z RRSO = 819,1%
    2. Credilo – tutaj RRSO jest podobne i równe 819,12%
    3. Kuki – pożyczka dla maksymalnej kwoty i okresu spłaty ma RRSO = 916,67%

Przykładowo, jeśli zdecydujemy się na chwilówki w w/w instytucjach to za pożyczkę w wysokości 1 000 zł (nie objętą promocją za 0 zł) zapłacimy 200 zł w Vivus i Credilo a 210 zł w firmie Kuki.

Rankingi pożyczek pozabankowych

Koszt obsługi pożyczek wyrażony parametrem RRSO jest jednym z głównych czynników mających wpływ na tworzenie rankingu pożyczek pozabankowych. Należycie opracowany ranking pożyczek online jest bardzo pomocny i kieruje nas ku najtańszym produktom finansowym strefy parabankowej. Dzięki możliwości bezpośredniej aplikacji od razu zostaniemy przekierowani na stronę, gdzie należy wypełnić wniosek. Przyspiesza to proces ubiegania się o pożyczki. Taką procedurę zawsze można anulować i skorzystać z kolejnej oferty rankingu.

Najtańsze pożyczki przez internet