Smartphone w dłoniW Polsce od niedawna zaczęły powstać instytucje, które w pewnym stopniu przypominają bank – na pewno jeśli chodzi o pożyczkę. Gdy naglę znajdziemy się w sytuacji która wymaga pożyczenia gotówki, zwykły bank może nas rozczarować – usłyszymy odpowiedź : brak zdolności kredytowe. W Parabanku natomiast możemy pożyczyć pieniądze zazwyczaj bez zbędnych formalności, na tzw. dowód osobisty. Takie podejście do sprawy stawia parabanki w lepszym świetle. Należy również pamiętać że kwota pożyczki, na pewno nie będzie jakaś kosmiczna. Nie spotkaliśmy się jeszcze z parabankiem, który oferował by pożyczkę na wyższą kwotę niż 20 tysięcy złotych. Jeśli więc wasz bank was rozczarował, a potrzebujecie niewielkiej gotówki, to dlaczego nie skorzystać z takiej pożyczki?
Oprócz samych zalet parabanki mają również wady. Nie ma nic za darmo to zapewne każdy z nas już dawno sobie uświadomił. Brak formalności – pożyczka na dowód, jest na pewno wyżej oprocentowana niż zwykła pożyczka w banku.

Parabanki a bezpieczeństwo

Każdy parabank posiada swój indywidualny system kredytowania, warto więc zapoznać się z nim przed zaciągnięciem jakiejkolwiek pożyczki. Częstymi pytaniami pojawiającymi się w internecie, są pytania związane z bezpieczeństwem. Więc jak to jest z tymi pożyczkami czy są bezpieczne? Większość parabanków jest bezpiecznych – posiadają spore doświadczenie oraz referencje, ponadto są członkami Polskiego Związku Instytucji Pożyczkowych. Są też takie które są całkowicie nowe, dlatego też warto przy wyborze takiej firmy pożyczkowej zapoznać się z umową oraz przeczytać regulamin udzielania zobowiązań finansowych.

Rola parabanków

Banki to instytucje cieszące się największym zaufaniem społeczeństwa. By utrzymać ten wizerunek są zmuszone bardzo restrykcyjnie podchodzić do analizy wniosków o kredyt potencjalnych klientów. Brak odpowiedniej zdolności kredytowej jest często jednoznaczne z odrzuceniem wniosku a przez to wykluczeniem danej osoby z sektora bankowego. By miała ona szanse na zrealizowanie swoich materialnych potrzeb może skierować się do instytucji parabankowych. Dlatego instytucje pożyczkowe udostępniają produkty droższe niźli banki bowiem ponoszą większe ryzyko kredytowe świadcząc usługi konsumentom o nieco mniej stabilnej sytuacji finansowej.

Parabanki i ich rola na rynku finansowym